Cukierki reklamowe wypożyczalni filmów

Cukierki reklamowe
Cukierki reklamowe

W dzisiejszych czasach jedynie firmy, które prowadzą mniej lub bardziej intensywne działania o charakterze marketingowym mogą liczyć na pozyskiwanie nowych klientów oraz na utrzymanie się na rynku. Jest to spowodowane rosnącą konkurencją, co dotyczy każdej praktycznie branży, w tym także wypożyczalni filmów DVD i innych. W marketingu natomiast ogromną rolę odgrywają gadżety reklamowe. Są to różnorodne przedmioty, które, dzięki walorom wizualnym i wielu innym, pomagają przyciągać uwagę potencjalnych klientów firm. Jakie gadżety reklamowe są najpopularniejsze?

Jako przykład podać można cukierki reklamowe. Dlaczego są one tak popularne? Ponieważ ich produkcja i dystrybucja jest korzystna zarówno dla klientów, jak i producentów – reklamodawców. Dla klientów, ponieważ mają oni szansę otrzymać gadżet, który sprawia szczerą radość, bo po prostu dobrze smakuje. Natomiast korzyść dla producentów wynika z niskich kosztów produkcji i dystrybucji. Stosunek kosztów do spodziewanych zysków jest tutaj zawsze bardzo korzystny. Jest to szczególnie ważne dla wypożyczalni, które zwykle nie są firmami ogólnopolskimi, w związku z czym ich możliwości promocji i marketingu są ograniczone ze względów finansowych.

Cukierki reklamowe, w ujęciu konkretnym, są dystrybuowane poprzez rozdawanie lub sprzedaż. Jeśli chodzi o wypożyczalnie, rozdawanie ma miejsce w ich pobliżu, ale także w miejscach, gdzie można liczyć na spotkanie dużej liczby ludzi. Mogą to być ruchliwe skrzyżowania, centra handlowe, parki, itp. W takich miejscach warto rozdawać gadżety reklamowe, w tym cukierki, ponieważ każdy może być zainteresowany wypożyczeniem filmu na DVD.

Jeśli chodzi o sprzedaż, może ona także być prowadzona w danej wypożyczalni, gdzie cukierki reklamowe są w cenie promocyjnej. Oczywiście zachęcają one do wypożyczenia konkretnego filmu, bądź do wypożyczenia większej ich ilości. Ale cukierki te mogą także być rozdawane za darmo, np. w sytuacji, gdy ktoś wypożyczy odpowiednią liczbę filmów (np. 3 lub więcej).